Gyvenk sveikiau

Paskutinis pavasario mėnuo praneša apie artėjantį laukiamiausią metų laiką – vasarą, bet neskubėkime ir kartu su visa šeima pasidžiaukime sužaliavusia gamta bei šildančia saule. Gegužės mėnesį komanda „Vilnius sveikiau“ kviečia bendromis veiklomis kurti stipresnį šeimos ryšį.  Paaugliams paruošėme idėjų, kaip praleisti daugiau laiko su šeima, vyresnių klasių moksleiviams – patarimų, kaip suaktyvinti smegenis prieš egzaminus, o tėveliams, globėjams, rūpintojams ir pedagogams primename ką daryti, nutikus traumai – išsimušus nuolatinį dantį. 
GEGUŽĖS MĖNESIO SKAITINIAI TĖVAMS, GLOBĖJAMS, RŪPINTOJAMS IR PEDAGOGAMS
Ką daryti, jei Jūsų vaikas išsimušė ar nusiskėlė nuolatinį dantį? Sulaukus pavasario daugelis vaikų nekantriai laukia išsitraukti pamirštus dviračius, paspirtukus, riedučius ir bėgti į lauką. Tačiau kartu su šiomis pramogomis padidėja ir traumų tikimybė. Kaip reikėtų elgtis nusiskėlus arba išsimušus nuolatinį dantį skaitykite šiose rekomendacijose.
UŽDUOTYS VAIKAMS
Savaitgalio ritualas: laikas kartu su šeima Paauglystės laikotarpiu gali būti sunku rasti bendrą kalbą su tėvais, todėl vis rečiau išsipasakojama, leidžiama mažiau laiko kartu. Galite pradėti jausti atotrūkį nuo šeimos narių, namuose jaustis vieniši. Tad jei sunku ryšį kurti pokalbiais – siūlome artumą palaikyti veiklomis. Kas savaitgalį traukiami lapeliai padės sugalvoti užsiėmimų, kurie ryšį kurs ne per pokalbius, o per bendrą veiklą su tėvais. Kaip stimuliuoti smegenų veiklą ir sėkmingai užbaigti mokslo metus Šiltasis metų laikas yra laukiamas visų, tačiau mokiniams tai gali būti iššūkis išlaikyti koncentraciją ir susikaupti mokymuisi. Su šiltuoju oru, daugelis mokinių gali būti linkę atsipalaiduoti ir pamiršti savo mokymosi įsipareigojimus. Todėl, svarbu, kad kiekvienas mokinys, atsirinktų būdus, kaip sau padėti ir išlikti susikoncentravus mokymuisi. Pateikiame keletą patarimų, padedančių stimuliuoti smegenų veiklą.

Sveika, mokyklos bendruomene!
Prieš kelias dienas atšvęstos gražiausios pavasario šventės žymi šiltojo metų laiko pradžią, gamtos prabudimą, tad atsinaujinkime ir patys – įsileiskime į savo namus pavasarinę gaivą ir švarą. Balandžio mėnesį „Vilnius sveikiau“ komanda kviečia sutelkti dėmesį į save ir savo aplinką.
Šiame naujienlaiškyje tėvams, globėjams, rūpintojams ir pedagogams pateikiame rekomendacijų apie tai, kaip padėti vaikui ugdyti tvarkingumo įpročius, mažiesiems siūlome susipažinti su tvaraus vartojimo pagrindais, o vyresnėliams patariame, kaip rūpinantis kūnu nuraminti mintis.
BALANDŽIO MĖNESIO SKAITINIAI TĖVAMS, GLOBĖJAMS, RŪPINTOJAMS IR PEDAGOGAMS

Kaip vaikus pripratinti prie tvarkos?

Namų ruošos darbai niekada nesibaigia, ypač kai namuose yra vaikų. Kaip pripratinti vaikus prie tvarkos ir nenuslopinti jų užsidegimo padėti suaugusiesiems, kviečiame skaityti šiose rekomendacijose tėvams, globėjams, rūpintojams ir pedagogams.
UŽDUOTYS VAIKAMS


Rinkis tvarumą ir saugok gamtą!

Plastiką naudojame kasdien. Plastikiniai pirkinių maišeliai, plastikiniai šiaudeliai ir vandens buteliai sukelia plastiko taršą, kuri paveikia ir gyvūnijos pasaulį, ir žmones. Todėl labai svarbu kiekvienam prisidėti prie plastiko taršos mažinimo ir rinktis tvarumą. Kviečiame atlikti užduotėlę ir sužinoti, kaip daryti mažus žingsnelius tvaresnio gyvenimo link!


Minčių ramybė

Ramios mintys – mūsų laimingos kasdienybės pagrindas. Išmokę suvaldyti neramias mintis, galime labiau atsipalaiduoti, tapti kūrybiškesni, lengviau koncentruoti dėmesį, mokytis ir palaikyti santykius su kitais asmenimis. Aplankius neramioms mintims gali padėti susitelkimas į savo fizinius poreikius, tad kviečiame skirti dėmesio mintims nuraminti pasirūpinant savo kūnu.
Sužinok apie tvarų vartojimą!
INFORMACINIS FILMUKAS

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ komanda siunčia linkėjimus kartu su sveikatos žinių naujienlaiškiu. Juo siekiame suteikti įvairiapusių žinių apie sveikatą ir prisidėti prie bendrojo ugdymo bendruomenės narių sveikatai palankių įgūdžių formavimo. Kartą per mėnesį pristatysime sveikatos stiprinimo temą ir ją įsisavinti padedančias priemones – vertingą informaciją ir rekomendacijas pedagogams ir tėvams (globėjams, rūpintojams) bei įvairias praktines užduotis mokiniams. Norite sužinoti daugiau Jums rūpima sveikatos stiprinimo tema? Parašykite mums [email protected]!Mūsų tikslas – sveikesnė mokyklos bendruomenė!Sveikatos linkėjimai
„Vilnius sveikiau“ komanda
Nauji metai mums atneša naują pradžią, kupiną entuziazmo siekti savo tikslų ir svajonių. Jų įgyvendinimas neretai pareikalauja nemažai pastangų. O tam, kad pasitiktume naujus iššūkius kupini ryžto ir jėgų, pirmiausia turime pasirūpinti savimi ir savo sveikata. „Vilnius sveikiau“ komanda dalijasi patarimais, kaip metus pradėti sveikatingiau. Paruošėme priemones, kurios tikime jus sudomins ir paskatins labiau atkreipti dėmesį į savo savijautą. Tėveliams ir pedagogams paruošėme išsamią atmintinę apie vaikų peršalimą, mažuosius skatiname ragauti daugiau vaisių ir daržovių, o vyresnius mokinius norime įkvėpti metus pradėti pozityviai.
SAUSIO MĖNESIO SKAITINIAI TĖVAMS, GLOBĖJAMS IR PEDAGOGAMS
Vaikų peršalimas šaltuoju metų laiku Šaltuoju metų laiku dažnas ugdymo įstaigų ir namų svečias yra peršalimo ligos. Ilgas sirgimo laikas, praleistos pamokos atneša daug streso ne tik tėvams, bet ir patiems vaikams. Su „Vilnius Sveikiau“ komanda parengėme Jums rekomendacijas apie peršalimą, simptomus ir kaip tinkamai nuo jų apsisaugoti.
UŽDUOTYS VAIKAMS
Surask ir suvalgyk Ar žinojai, kad kiekvieną dieną turime suvalgyti bent 250 g daržovių ir 150 g vaisių? Naujieji metai yra puikus metas pradėti valgyti daugiau vaisių ir daržovių, todėl parengėme užduotį, kuri leis mažiesiems žaidimo metu pažinti ir paragauti įvairias jų rūšis. Pozityvi metų pradžia Dažnas į naujus metus žvelgia kaip į galimybę tobulėti, tačiau jau sausio pradžioje gali kilti liūdesys dėl nepasiektų naujametinių tikslų. Dėl šios priežasties skatiname jus atkreipti dėmesį ne vien į nesėkmes, tačiau ir į tai, kuo galime pasidžiaugti.
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia jaunimą išbandyti portalą „Jaunimo sveikatos tinklas“.
Portale www.sveikatostinklas.lt jaunimas nuo 14 iki 29 metų gali rasti naujausios, moksliškai pagrįstos informacijos, pateikti klausimą anonimiškai ir gauti atsakymą iš specialisto.
Sužinok apie saugų elgesį ant ledo! INFORMACINIS FILMUKAS