Išvykos, ekskursijos

Ekskursija į valstybinį dainų ir šokių ansamblį „Lietuva“

Vilniaus r. Buivydiškių pradinės mokyklos mokiniai vyko į ansamblio „Lietuva“ organizuojamą edukacinę programą „Metų šventės“. Programos metu vaikai susipažino su lietuviškų metų švenčių tradicijomis. Taip pat išgirdo apie švenčių papročius, mokėsi įvairių tradicinių šokių ir žaidimų. Kartu su piemenukais keliaudami iš salės į salę, kiekvienoje jų išvydo tradicinį šventės personažą – Velykę, Kerdžių, kurie pamokė groti molinukais. Šokėjai pamokė šokių, choro artistai – tradicinių dainų.

Priešmokyklinukų kelionė į PINIGŲ MUZIEJŲ

Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su mokytoja Emilija keliavo į Pinigų muziejų, kuriame sužinojo, kas yra pinigai, iš kur jie atsirado ir kokie pinigai buvo senovėje. Mokiniai ne tik klausėsi įdomių ir mažai girdėtų istorijų apie pinigus, bet ir patys dalyvavo procese – nusikalė savo pinigėlius, tikrino aukso, sidabro ir bronzos svorius, taip pat pasisvėrė patys ir sužinojo, kiek jie būtų verti, jei būtų pagaminti iš tikro aukso.

EKSKURSIJA Į UKMERGĘ
Buivydiškių pradinės mokyklos mokiniai vyko į pieno apdirbimo įmonę, kurioje stebėjo varškės sūrelių gamybos procesą, taip pat galėjo mėgautis šviežiais įvairių rūšių sūreliais. Ukmergėje keliavo interaktyviu muzikiniu maršrutu, skirtu Lietuvos šimtmečiui. Taip pat mokiniai stebėjo Ukmergės simbolį – Vilkmergės skulptūrą, kopė į Ukmergės piliakalnį, apsilankė Taujėnų dvare, kuris kitados priklausė žymiausiai Lietuvos giminei – Radviloms. Po ekskursijos vaikai smagiai leido laiką nuostabiame šalia esančiame parke, kuriame įkurtas ir mini zoologijos sodas.

Pidgeon3-300x200

Ekskursija “Nuotykių akademija”

Buivydiškių pradinės mokyklos mokiniai vyko į ekskursiją “Nuotykių akademiją”, ekskursijos metu mokiniai susipažino su indėnų kultūra, papročiais, klausėsi pasakojimo apie indėnų tradicijas, šaudė iš lanko. Visi namo grįžo kupini įspūdžių.

Pažintis su žirgais

Išvyka pėstute į Vilniaus jojimo klubą, susipažinome su arkliukų gyvenimu, mokiniai buvo skatinami ugdyti meilę gyvūnams, smagiai praleidome laiką…

Kalėdiniai meduoliai

Mokiniai turėjo mini edukaciją, statėme imbierinių sausainių miestą “Kalėdinių meduolių pūgoje…”, mokiniai buvo skatinami ugdyti pažinimo, menines ir kulinarines kompetencijas.

Muzikos projektas “Nupiešiu savo Lietuvą mažytę

Mokytojos Rita Ritulienė ir Mažena Svorobovič dalyvavo Respublikiniame priešmokyklinio ugdymo vaikų integruotame dailės ir muzikos projekte “ Nupiešiu savo Lietuvą mažytę”. Mokiniai kūrybiškai piešiant ir dainuojant perteikė meilę Lietuvai.

Kaziuko ir Kazytės kermošius

“Kaziuko ir Kazytės kermošius” mokiniai prisiminė lietuviškus papročius ir amatus, mokėsi pirkti, parduoti, mainytis. Lipdė molinius šaukštus.

Meninio skaitymo konkursas

PUG mokinys  Matas Kavaliauskas dalyvavo respublikiniame vaikų meninio skaitymo konkurse “Gražiausi žodžiai Lietuvai”. Eilėraštis S. Dubinienė “Mano Vilniau”.

Verbelė – gyvybės rykštelė

PUG mokiniai dalyvavo respublikiniame kūrybinių darbų parodoje “Verbelė – gyvybės rykštelė”. Nuotoliniu būdu rišome verbas, sužinojome daug verbos rišimo paslapčių: kaip ją pradėti, papuošti įvairiais žolynėliais ir kaip užbaigti užrišant siūlą tris kartus. Po to verbą reikia nusinešti į bažnyčią ir pašventinti, o su pašventinta verba išplakti visus, kurie buvo likę namuose, sakant „Ne aš plaku, verba plaka – už 6 naktų ir už 6 dienų bus Velykos!“. O visas praeitų metų verbas reikia sudeginti per Pelenų dieną ir pabarstyti tų pelenų visuose namų kampuose, kad blogos dvasios juose negyventų.

Šeimos šventė

Šeimos šventė “Mes – viena didelė šeima”. PUG mokiniai nuoširdžiai, gražiai dainuojant, šokant, vaidinant  nuotoliniu būdu per tiesioginę transliaciją, pasveikino savo tėvelius su švente.

Robotikos pamoka

Edukacinė robotikos pamoka, mokiniai konstravo ir programavo robotus.Susipažino su energijos, greičio, galios sąvokomis, pagrindiniais mechanikos principais.

Baigiantis mokslo metams mokiniai vyko į Edukacinę – pažintinę išvyką į „Elnių Spą“

Ekskursija Kairėnų Botanikos sode

1 klasės mokiniai dalyvavo ekskursijoje Kairėnų Botanikos sode. Ekskursijos metu buvo galima pamatyti Botanikos sodą pačiu gražiausiu laiku, kai sužaliuoja visa gamta, kai pražysta dauguma gėlių, krūmų ir medžių.

Mokslo metų pabaiga

„Mokslo metų užbaigimo diena” mokyklos  direktorė, Greta Baliul, pasveikino ir įteikė PU diplomus, padėkas mažiesiems mokinukams.

Išvyka į bityną

Gražų rugsėjo 10-sios d. priešmokyklinukai kartu su 2 – os klasės mokiniais išsiruošė į bityną “Kupa” Bedugnės k. Trakų raj. Gaminome vaško teatriukus ir surengėme tikrą teatro festivalį, nes kiekvienas vaikas galėjo parodyti savo spektaklį.  Grįždami į mokyklą grožėjomės rudenėjančia gamta, džiaugėmės puikiu oru, tai suteikė dar daugiau gerų emocijų ir įspūdžių!