Vilniaus r. Buivydiškių pradinėje mokykloje birželio 8-12 dienomis vyko vaikų vasaros stovykla. Stovyklos metu vaikai susipažino su įvairių profesijų atstovais. Lankydamiesi „Skalvijos“ kino teatre sužinojo apie animatoriaus profesiją. Kūrybinėse dirbtuvėse išmoko naudotis Stop motion studio programėle. Pikselekcijos technika sukūrė smagų teleportacinį filmuką https://we.tl/t-eaXVG2jlpi. Žiūrėjo prancūzų animatorių multiplikacinį filmą „Didelis blogas Lapinas ir kitos istorijos“.

Operos ir baleto teatre stovyklautojus pasitiko žymi ilgametė teatro solistė Sofija Jonaitytė. Edukatorė vaikams papasakojo apie teatre dirbančius įvairių profesijų atstovus. Mokiniai pasivaikščiojo po teatro užkulisius. Stebėjo dailininkus, kuriančius dekoracijas, lankėsi siuvėjų dirbtuvėse. Trumpam įsikūnijo į muškietininkų ir balerinų vaidmenis. Su malonumu ragavo legendinį karštą šokoladą.

Žaislų muziejuje vaikai sužinojo žaislų atsiradimo istoriją nuo Viduramžių iki mūsų laikų. Pasirodo, muziejininko profesija leidžia keliauti Laiku! Kūrybinėse dirbtuvėse iš nuostabiai kvepiančio bičių vaško pasigamino žaislą – žmogeliuką. Šis muziejus ypatingas – čia su visais eksponatais galima žaisti!

Nuostabiai praleista diena žygiuojant į Pilaitę prie Salotės ežero. Saulė, ežeras, vaišės prie bendro stalo, sūpynės, gulbių šeimyna, ančių pulkas ir, žinoma, ledai!

Kelionė į Trakus buvo įspūdinga! Vaikai apsilankė pirmajame šokolado skulptūrų muziejuje Lietuvoje. Čia išvydo net keturis šokolado kambarius – Majų, Kolumbo, filmo „Šokoladas“ ir „Smagaus gyvenimo“ temomis, kuriems įkurti prireikė net dviejų tonų balto, juodo ir pieniško šokolado. Turėjo galimybę išvysti virš 100 skirtingų skulptūrų. Kūrybinėse dirbtuvėse patys gamino šokoladą. Susipažino su konditerio profesija ir pasisėmė neišdildomų įspūdžių!

Sudie, stovyklėle!
Sveika, vasarėle!